Aktuálně

Na posledním Mistrovství ČR asociace JKA ČR (Japan Karate Asociation ČR) získal Daniel Beneš 4 zlaté medaile v kategorií jednotlivců i týmů v juniorech i seniorech. Patří mu velká gratulace a obdiv nejen za jeho výkony v karate, ale zejména za skvělý přístup jako trenéra - po právu může být vzorem pro všechny dětské cvičence.

Celkem 9 reprezentantů oddílu se zúčastnilo letošního ročníku Přeboru Prahy, který se konal 13. 10. 2018 již tradičně v hale SK Lužiny. Postupovou soutěž v nominačních disciplínách doplnily již tradičně doplňkové disciplíny, v nichž se prosadila Radka (3. místo - dívky 12-15 let, 8.Kyu + 7.Kyu) a Borky (1. místo - senioři muži+ženy 8.+7.Kyu 16+...

V září tohoto roku začal nový kurz karate pro děti na ZŠ Gutova. Přes malé obtíže s propagací na škole si našel své příznivce. Držme palce!

Tak jako loni ani letos nechyběl náš oddíl na běžecké akci Prahy 10 (Aktivní desítka) spojené s prezentací sportovních aktivit. Tentokrát si návštěvníci nadšeně zkoušeli přerážení desek rukou či některá balanční a silová cvičení. Poděkování za pomoc patří Andrejovi a Danovi.

Celý uplynulý týden vlála oddílová vlajka uprostřed chatek areálu RZ Radost. Celkem se celooddílového soustředění zúčastnilo 33 cvičících a 17 dalších (více či méně cvičících) účastníků, tedy celkem 50, což je rekordem v novodobé historii oddílu. Průměrná délka cvičení byla 5h denně. Vedle toho se však stihlo ještě několik olympijských disciplín...

Kdo to myslí s karate vážně, musí se sám neustále učit. V České republice je mnoho organizací karate a kdo nemá problém si vzít od všeho to nejlepší, co mu v daném okamžiku dává smysl, neuzavře se pouze pod jednu z nich, ale navštěvuje ty nejlepší semináře s japonskými mistry, které jsou k dispozici. Jednou z takových akcí je tradiční ...

Dne 27. 6. 2018 jsme se sešli v tělocvičně školy k poslednímu společnému tréninku uplynulého školního roku. Pochvalu mají ti, kterým se přivedlo přivést s sebou na cvičení své rodiče či další roidnné příslušníky. Pro příště bychom chtěli naopak zmenšit (ideálně na nulu) skupinu pouze přihlížejících diváku, neboť právě tento jediný den v roce je...

O víkendu 8. - 10. 6. 2018 proběhlo za účasti 8 dětí, 4 dospělých a 2 trenérů víkendové soustředění karate. Do cca 9 tréninkových hodin se vešla jak běžná cvičení, tak zejména cvičení, na která není čas během pravidelných tréninků a to například včetně ranního jurin kiko či závěrečných 250 gyaku tsuki.

Dne 13. 6. 2018 se v rámci tréninkyu uskutečnily zkoušky na STV. Předem vybraní adepti předvedli vesměs solidní výkony a zaslouženě postupují dále na své cestě karate. Ostatní čeká podobné při další nejbližší příležitosti (srpen 2018).

Z důvodu nahlášené malé účasti během prodlouženého víkendu 28. 4. - 1. 5. 2018 odpadá pondělní trénink 30. 4. 2018. Dne 7. 5. 2018 je ve škole ředitelské volno, a trénink se tudíž také nekoná. Středeční a páteční tréninky proběhnou beze změny.